Güvenlik

3D Güvenlik

Yapacağınız alışverişlerde ödeme seçeneği kredi kartı olarak tercih ederseniz 2 farklı güvenlik ile kart bilgileriniz hem korunmakta, hemde sahtecilik yapılmasına engel olunmaktadır.
3D Güvenlik ile ;

Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılmasi için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

Uluslararası Güvenlik Platformu bir ödeme onaylama metodu ya da teknolojik bir platform olmayıp ödeme sürecindeki partilerin (işyeri-banka-kart sahibi) sorumluluklarını düzenleyen bir modeldir. Hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

 

SSL Güvenlik

SSL (Secure Sockets Layer)
, kullandığınız web sunucusu ile ziyaretçilerinizin tarayıcıları arasında %100 güvenli bir bağlantı kurulabilmesini sağlayan güvenlik teknolojisidir. SSL tarafından sağlanan bu güvenli bağlantı, web sunucusu ile ziyaretçileriniz arasındaki tüm veri alışverişlerinin aktarım öncesinde şifrelenerek %100 güvenli bir ortamda yapılmasını garanti eder.

SSL (Secure Sockets Layer), günümüzde şifreli veri alışverişine ihtiyaç duyan yüzbinlerce web sitesi tarafından kullanıldığı gibi, özellikle kredi kartı ile ödeme gibi kritik modüller içeren uygulamalar için de bankalar tarafından kullanılması zorunlu tutulan bir standarttır.

SSL üzerinden gerçekleşen bağlantılar HTTPS, (Hyper Text Transfer Protocol Secure) protokolünü kullanarak veri aktarımı yaparlar.

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır